HomeZahradničeníPojmenované nejkrásnější pokojové květiny: fotografie s názvy

Pojmenované nejkrásnější pokojové květiny: fotografie s názvy

Pokojové květiny dělají náš domov útulnějším a přátelštějším.Všichni milovníci rostlin sní o tom, že najdou nenáročného a roztomilého zeleného přítele.Pojmenovali jsme nejkrásnější pokojové květiny s fotografiemi a názvy.Možná některé z nich rostou i u vás doma, ale nevěděli jste, jak se jmenují.

  • Kalanchoe.
  • Molochai.
  • Pelargonie (pelargonie).
  • Chřest.
  • Bodlák (peněžní strom).
  • Sanseviera.
  • Primrose.
  • Haworthia.
  • Cyclamen.

Kalanchoe

Domácí květiny – fotografie kalanchoe / foto: minka2507, Pixabay.

Pěkná a nenáročná kalanchoe má zaoblené listy a mnohovrstevné květy.Rostlina má ráda rozptýlené světlo a pravidelnou zálivku.Půda by neměla vysychat, ale neměla by ani stagnovat.Odkvetlé květy kalanchoe by se měly seříznout a v období vegetačního klidu by se rostlina neměla přikrmovat.

Molochai

Názvy a fotografie pokojových květin – molochai / hartono subagio, Pixabay.

Molochai je rozsáhlý rod květin s přibližně 2 000 druhy.Jsou mezi nimi jak planě rostoucí květiny, tak okrasné pokojové květiny.Spojuje je přítomnost žíravé jedovaté šťávy, proto by se tato květina neměla pěstovat v domě s dětmi a zvířaty.

Za nejušlechtilejší a nejkrásnější květinu čeledi je považována vytrvalá mléčnice, která kvete po celý rok drobnými červenými květenstvími.Vysazuje se do kaktusové půdy s hlínou.Molochai Milya je světlomilná, nesnáší mráz a časté postřiky.Zalévejte ji velmi střídmě.

Pelargonie (Pelargonium)

Názvy pokojových květin – pelargonie (Pelargonium) congerdesign, Pixabay.

Pelargonie, známé také jako muškáty, se často zavěšují v květináčích na balkony a verandy.Od května do října vytvářejí velká, bujná květenství červených, bílých, oranžových a růžových odstínů.Muškáty se pěstují na slunném místě a zalévají se přibližně jednou týdně.Každé jaro se květina přesadí do většího květináče.Pokud jsou rostliny zavěšeny venku, měly by být od října chráněny před mrazem.

Chřest

Pokojové květiny – fotografie chřestu / foto ua.depositphotos.com.

Vytrvalý proutěný chřest s jehlicemi místo listů můžete spatřit téměř ve všech domech.V době květu se objevují malé červené bobule.Chřest je důležité pravidelně zalévat, aby byla půda stále mírně vlhká.Má rád rozptýlené sluneční světlo, i když dobře snáší i stín.Větve rostliny je třeba postřikovat postřikovačem.Chřest rychle roste, proto se rostlina každé 2 až 3 roky přesazuje.

Tlustice (peněžní strom)

Nejnenáročnější pokojové květiny – peněžní stromy / foto ua.depositphotos.com.

Money tree, Crassula nebo Thickleaf je na péči velmi nenáročná rostlina, oblíbená po celém světě.Esoterici věří, že tyto pokojové květiny přitahují do domu bohatství.Crassula zakoření ve všech podmínkách a nevyžaduje hojnou zálivku.V zimě je zalévejte jednou za dva týdny, v ostatních ročních obdobích jednou týdně.Přelévání se nedoporučuje, jinak začne tlustice hnít.

Sanseviera

Domácí květiny – fotografie a popis sansseviera / foto ua.depositphotos.com.

Stálezelená sansevierie je velmi nenáročná rostlina, která čistí vzduch a pohlcuje pro člověka toxické látky.Má ráda jasné světlo, i když poměrně dobře snáší i stín.V zimě se rostlina zalévá 2× měsíčně, od jara do podzimu jednou za 10-14 dní.Sanseviera lépe snáší sucho než přemokření.Zežloutlé listy je třeba odříznout.

Prvosenka

Nejkrásnější kvetoucí pokojové květiny – primulky szjeno09190, Pixabay.

Tato světlá prvosenka s velkými květy kvete brzy na jaře a kvete až do poloviny léta.Květina není příliš náročná na péči, ale nemá ráda teplo a přímé sluneční světlo.Příjemná teplota pro něj není vyšší než 20°.Pokud je v místnosti tepleji – rostlina by se měla pravidelně stříkat.

V době květu se keř zalévá 3x týdně, ve zbývajícím období 1x týdně.V zimě, v období klidu, se primulky umisťují do chladné, ale dobře osvětlené místnosti.

Haworthia

Krásné pokojové květiny – haworthie / foto: Thomas Martin, Pixabay.

Haworthia je vytrvalá rostlina s podlouhlými dužnatými listy.Kvete drobnými světlými květy růžového nebo zeleného odstínu.Doporučuje se pěstovat ji v širokém a mělkém květináči, aby rychleji rostla vzhůru.V létě se rostlina pěstuje pod rozptýleným světlem a v zimě se přemístí na chladné a světlé místo.Za chladného počasí se Haworthia zalévá jednou za měsíc a za teplého počasí 1-2krát týdně.Tato kultura má ráda čerstvý vzduch, takže v létě ji lze přenést na balkon.

Cyclamen: V případě, že se jedná o houbu, která se pěstuje na zahradě, je třeba ji chránit

Nejkrásnější pokojové květiny – cyklámen / foto: Susanne Jutzeler, Schweiz, z Pixabay.

Cyklamen je velmi krásná trvalka s růžovými, červenými nebo bílými květy rostoucími vzhůru.Tato rostlina je neobvyklá tím, že kvete v zimě a na léto shazuje květy a listy.Z tohoto důvodu si nezkušení pěstitelé květin mohou myslet, že v létě odumřela.

Měla by se pěstovat pod rozptýleným světlem a pravidelně zalévat, ale voda by se neměla dostat na stonek a listy.V létě cyklámen usíná – zalévá se méně často a umístí se do stínu.Na podzim se květ přemístí na chladné místo, aby mohl vykvést.Pokud cyklámen přezimuje v teple, nekvete, ale opět opadají listy.

Věra Pospíšilová
Věra Pospíšilová
Zkušená švadlena z Velké Bíteše šije lidové kroje pro místní soubor, ale na svém kontě má i filmový kostým pro slavný film.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře